Seçek Azınlık Eğitim ve Kültür Derneği’nden Aşure etkinliği - Gündem Gazetesi

Seçek Azınlık Eğitim ve Kültür Derneği’nden Aşure etkinliği
10-10-2017
Seçek Azınlık Eğitim ve Kültür Derneği 7 Ekim Cumartesi günü Büyük Derbent köyünde Aşure Etkinliği düzenlendi.
Fotoğraflar

Etkinliğe katılanlara Seçek Azınlık Eğitim Kültür Derneği Kadınlar Kolu üyeleri ve Büyük Derbent köyü hanımları tarafından hazırlanan aşure ikram edildi.

Etkinlik hava koşulları elverişsiz olmasına ragmen yoğun katılımla gerçekleşti.

Etkinliğe katılan Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğunu temsilen Muavin Konsolos Davut Ocak, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, Seçek Azınlık Eğitim ve Kültür Derneği Sabık Başkanı Ali Pencal birer selamlama konuşma yaptılar.

Yapılan konuşmalarda birlik beraberlik mesajları verildi. Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif konuşmasında, “bugün aşure olmaya muhtacız. Bu kadar yiyeceğin bir araya geldiği yerde, tatlı bir yiyecek orataya çıkıyor” sözleri dikkat çekti.
Etkinliğe Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu temsilen Muavin Konsolos Davut Ocak, Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Batı Trakya Azınlığı Güney Meriç Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Bekir Mustafaoğlu, Şapçı Azınlık Derneği Başkanı Özgür Yusuf, Dimetoka Müslümanları Derneği Başkanı Süleyman Macır, Dedeağaç Belediyesi İslam Dinine Mensup Anadili Türkçe olan Yunanistan Vatandaşlarının Dayanışma, Spor ve Kültür Birliği Başkanı Yaşar Dağlı, Kozlukebir Belediyesi eski Belediye Başkanı İbrahim Şerif, Kozlukebir Belediyesi meclis üyelerinden Çilingir Mahalle Muhtarı Mehmet Bostancı, Mehrikoz Yerel Meclis Başkanı Ali Haseki, Gümülcine Türk Gençler Birliği Genel Sekreteri Nihat Binbaşı, ve da katılarak anlamlı etkinlikte bölgede yaşayan soydaşları yalnız bırakmadılar.Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1026
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com