Önder Mümin’den intiharlarla ilgili açıklama
10-07-2018
Eyalet meclis üyesi Önder Mümin son dönemde artan intihar vakalarıyla ilgili olarak kurum ve kuruluşları göreve davet etti.

Önder Mümin açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Son dönemde özellikle azınlık toplumunda artan intihar vakaları ile ilgili acilen önlem alınmalıdır. Eyalet başkan yardımcısı olarak görevden alınmadan önce, uzmanların katılımı ile ‘Yaşama Evet’ kampanyası başlatmıştık. Maalesef akabinde bu kampanya askıya alındı. Moda vari bir yaklaşım takınıldığını göz önünde bulundurarak tüm basın mensubu arkadaşları da yapılan haberlerde daha duyarlı, tutarlı olmaya davet ediyorum. Sanki göre gör artan intihar vakaları ile karşı karşıyayız diye düşünüyorum.”

İntihar vakalarıyla alakalı olarak yapılacak her türlü çalışmada her görevi üstlenebileceğini belirten Mümin, “Birlik ve beraberlik içerisinde, yaşamanın ne kadar değerli olduğunu, hayatın pozitif yönlerini topluma aktarmanın biz siyasiler adına tarihi bir sorumluluk olduğunu düşünüyor, bu doğrultuda üstüme düşen her görevi yapmaya hazır olduğumu kamuoyuna saygıyla duyuruyor, yetkili merci,kurum ve kuruluşları göreve davet ediyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com