Kalfa Gençlik Festivali yoğun katılımla gerçekleşti
09-08-2018
Son yıllarda gelenek haline gelen Kalfa Gençlik Festivali 3 Ağustos Cuma günü gerçekleşti.
Fotoğraflar

Festivalin organizatörlerinden Mehmet Ali Çavuş, festivalle ilgili GÜNDEM’e açıklamalarda bulundu.

Festivalin Kalfa köyü gençliği tarafından düzenlendiğini söyleyen Mehmet Ali Çavuş, artık gelenek haline gelen festivalin bu yıl 6’ncısının düzenlendiğini belirtti.

Mehmet Ali Çavuş festivalde Gökhan Keser, yerel gruplardan Grup Extra, Olga Moraiti, Fotis Ksenakis’in sahne aldığını, programda yer almasına rağmen sanatçı Seva’nın ise vize işlemlerinde problem yaşaması sebebiyle festivale katılamadığı söyledi.

Mehmet Ali Çavuş festivalle ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı: “Ben öncelikle bu festivalin başlatılmasında ve bugüne kadar gelmesinde arkadaşları ile birlikte yürüttüğü çalışmalarla büyük bir payı olan Erdal Kadir’e teşekkür etmek istiyorum. Bu yılki festival son yılların en yoğun katılımlı festivali oldu. Gençliğimiz adına büyük öneme sahip bir festival. Sadece Kalfa gençliği için değil, Batı Trakya geneli adına da büyük bir festival olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu tarz etkinlikleri düzenleyen çok az genç var. İnsanlarımızın eğlenmesi, bir geceliğine de olsa bir araya gelmesi, birbirleriyle muhabbet etmeleri için güzel bir vesile oluyor. Aynı zamanda festivale katılan protokol açısından olsun, sanatçılar açısından olsun her yıl çıtayı daha da yüksek tutmaya çalışıyoruz. Bizler sadece köyün gençliği olarak bu festivali düzenlediğimiz için maddi açıdan sınırlı kaynağa sahibiz. Tabii burada sponsorlarımız devreye girerek bizlere destek oluyorlar. Ben sizin aracılığınızla bütün sponsorlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bize destek verdiler. Ayrıca sahne alan tüm sanatçılarımıza hem katılımları için hem de maddi anlamda gösterdikleri kolaylıklar için teşekkür etmek istiyorum.

Bizler sadece köy gençleri olarak bu festivali düzenlediğimiz için bazen ufak tefek hatalarımız ve aksilikler olabiliyor, ancak sağolsunlar gerek protokol, gerek halk, gerekse de sanatçılarımız bu konuda bizlere büyük anlayış gösterdiler, aksilikleri görmezden geldiler.

Bugüne kadar olduğu gibi inşaallah bundan sonra da Kalfa gençliğinin hak ettiği gibi çok daha iyi ve organize bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Köy gençleri olarak geleneksel festivalimiz dışında başka etkinlikler yapmak için de çalışmalarımız olacak.”

3 Ağustos Cuma günü Kalfa Futbol Stadı’nda düzenlenen festivale Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nu temsilen Muavin Konsolos İbrahim Sakli, Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, BTTÖB Başkanı Aydın Ahmet, Eyalet Meclis Üyesi Mustafa Katrancı, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda soydaş katıldı.

Kaynak: Gündem
Ekleyen:
Sayı: 1055
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com