Doğu Makedonya – Trakya eyaletine doğalgaz geliyor
05-12-2018
Doğu Makedonya – Trakya bölgesinin 6 büyük yerleşim yeri doğalgaza kavuşuyur.

Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios’un kararıyla, Kumçiftliği, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala ve Drama illerinin doğalgaza kavuşması hedefleniyor.

Doğalgaz projesinin toplam maliyeti 56.563.974 euro olurken, projenin hayata geçmesi için DMT Eyalet Başkanlığı 29.608.416 euroluk bütçeyle katkı sağlayacak.

Kumçiftliği, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala ve Drama illerinin doğalgaza kavuşturulmasını hedefleyen proje hakkında 6 Aralık Perşembe günü İskeçe şehrinde Elisso otelinde bilgilendirme toplantısı düzenlenecek. Toplantı herkese açık olacak.

Doğu Makedonya Trakya Eyalet Meclis Üyesi Ahmet İbram proje hakkında kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “DMT eyaletindeki 6 büyük şehir (Gümülcine, İskeçe, Kavala, Drama, Dedeağaç ve Kumçiftliği) Eyalet Başkanı Hristos Metios’ un kararıyla doğalgaza kavuşuyor. Toplam maliyeti 56.563.974 Euro olan projeye DMT eyaleti 29.608.416 Euro ile katkı sağlayacak.

Böylelikle bölgemizin kalkınmasında önemli bir adım olan doğalgaz projesiyle, hem işletme, fabrika sahipleri hem de aileler diğer yakıtlara göre daha ekonomik, çevreci ve temiz bir yakıt olan doğalgaza erişim imkanı sağlanmış olacaktır.

Doğalgaz projesiyle ilgili genel bilgilendirme toplantısı 6 Aralık 2018 Perşembe günü saat 12:00’de İskeçe de Elisso Oteli’nde halka açık olarak yapılacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HH
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com