Çocuk şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendi
16-04-2019
Gümülcine Türk Gençler Birliği Kadınlar Kolu’nun düzenlediği Çocuk Şenliği 12 Nisan Cuma günü gerçekleşti.
Fotoğraflar

Etkinlik Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Necat Ahmet’in açılış konuşmasıyla başladı. Necat Ahmet, çocuklarda kötü alışkanlık edinme yaşının 12 – 13’e kadar indiğine dikkat çekerek, bu tür etkinliklerle amaçlarının çoçukları kötü alışkanlıklardan korumak olduğunu söyledi.

Gümülcine Türk Gençler Birliği Kadınlar Kolu Başkanı Aslı Ali, GTGB olarak başlattıkları Çocuk Şenliği’nin önemine değindi ve çocuklar mutlu olduğunda ailelerin ve toplumun da mutlu olduğunu belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’nun eşi Aslı Ömeroğlu, böyle bir etkinlikte bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti ve “GTGB Kadınlar Kolu’na çok teşekkür etmek istiyorum. Umarım bu güzel etkinlik bir gelenek haline gelir ve her yıl aynı coşkuyla kutlanır.” dedi.

Türkiye - Keşan Sanayi Odası kadın girişimcilerinden Emine Günay yaptığı konuşmada, “Burada böyle bir birliğin bizleri bu şekilde ağırlamasından inanılmaz bir gurur duydum. Keşan’a döndüğümde bu gururu herkese anlatacağım. Sizler de kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Çocuklar bizim en kıymetlimiz. Bu tür etkinlikleri bütün çocuklarımıza yapmalıyız. Özgüvenli ve iyi yetişen bir çocuk, iyi eğitim alan bir çocuk; gelişen bir aile, toplum ve iyi bir gelecek demektir. ” dedi.

Etkinliğe çok sayıda çocuk ile anne babaları katıldı.

Etkinlikte, çocuklar çeşitli oyun ve skeçleri sahneledi. Ayrıca GTGB halk oyunları grubu bir gösteri sundu. Program resim sergisinin açılıyla son buldu.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com