YTB Ketenlik’te de iftar verdi
20-05-2019
Yurtdışı Türkler Başkanlığı (YTB) tarafından hazırlanan “Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları” çerçevesinde 19 Mayıs Pazar günü İskeçe’nin Ketenlik köyünde iftar verildi.
Fotoğraflar

İskeçe Türk Birliği (İTB) ve Gümülcine Türk Gençler Birliği’nin desteğiyle gerçekleştirilen etkinlikte açılış konuşmasını İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu yaptı.

Yurtdışı Türkler Başkanlığı’nın “Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları” projesiyle Ramazan’ın coşkusunu arttırdığını belirten Ahmetoğlu, özellikle çocuklara yönelik programın hazırlanmasının son derece önemli ve güzel bir girişim olduğunu söyledi.

Ahmetoğlu, “YTB’ye ve hemşehrimiz olan başkan sayın Abdullah Eren’e Batı Trakya’ya gösterdiği hassasiyet için teşekkür ederiz. Ayrıca Ketenlik Derneği’ne de organizasyon için tebrikler.” ifadelerini kullandı.

Ketenlik köyünde iftar sonrası gerçekleştirilen gösteride orta oyunu Hacivat – Karagöz gösterisi ve kukla gösterisi sahnelendi. Gösteriler, Ketenlikli çocuklar tarafından büyük bir beğeniyle izlendi. Gösteri sık sık çocukların ve annelerin alkışlarıyla kesildi.

Ketenlik köyündeki etkinliğe DEB Partisi’nin İskeçeli AP adayları ile yerel seçimlerdeki yarışa hazırlanan bazı belediye meclis üye adayları katıldı.

Kaynak: Gündem
Ekleyen:
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com