“Azınlık belediye başkanı olmasaydık bize bu olay reva görülmezdi”
30-12-2016
İsmet Kadı’ya dört ay hapis cezası.

Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı’ya, belediye aracını belediye sınırları dışında ve kişisel işlerinde kullandığı gerekçesiyle çıkarıldığı mahkemede dört ay hapis cezası verildi. Kadı, mahkeme kararını temyize götürdü.

Belediye Başkanı İsmet Kadı 19 Aralık Pazartesi günü Gümülcine savcısının sözlü talimatıyla Gümülcine emniyetine bağlı polisler tarafından yolda durdurularak gözaltına alınmıştı.
Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, mahkeme kararından sonra GÜNDEM’e konuştu. Mahkeme kararına saygı gösterdiğini belirten Kadı, sözkonusu kararı temyiz ettiğini ve bir üst mahkemeye götürdüğünü söyledi.

İsmet Kadı şöyle konuştu: “Şu anda bu olayla ilgili olarak mahkemenin verdiği bir karar var. Ben mahkeme kararına saygılıyım. Tabii bu kararı temyiz ettim ve bir üst mahkemeye taşıyoruz. Ben bu süreçte başından beri savcının tutum ve davranışlarını ve benimsediği yöntemi doğru bulmadığımı söyledim. Bir belediye başkanı yetkilerinin dışında yanlış bir şey yapabilir. Herşeyin bir usulü vardır. Daha önce de söyledim; olayda izlenen yöntemin ve bize reva görülen muamelenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Şunu da söylemek isterim; bölgedeki belediye başkanlarının bu olayda verdikleri desteğe de teşekkür ederim. Azınlık kurumları da yaptıkları açıklamalarla maruz kaldığımız bu olayda destek verdiler. Zaten azınlık belediye başkanı olmasaydık, bu olay bize reva görülmezdi. Böyle bir muamele başka bir belediye başkanına görülmüş müdür? Bunu sormak isterim. Çok daha vahim şeylerin dikkate alınmadığı bir ortamda böyle bir olayın yaşanmasını çok manidar buluyorum. Ortada bir suç varsa, usulüne uygun olarak ikaz edilir ve başka ne gerekiyorsa herşey yapılır. Ancak bize reva görülen muamele çok yanlış ve haksız.”

Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, kendisinin gözaltına alınması ve sonrasında yaşanan muamelelerle ilgili olarak gereken hukuki işlemleri yapacağını da yineledi.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1018
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com