Yunan başkonsolostan işbirliği vurgusu
30-11-2017
Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Papulia: "Yunanistan ve Türkiye, Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya ve Çin'e yönelik gelir düzeyi yüksek turistlere hitap eden ortak turizm paketleri hazırlanmasında iş birliği yapabilirler."

Yunanistan'ın İzmir Başkonsolosu Argiro Papulia, uluslararası pazarlara açılmak için Türkiye ve Yunanistan'ın ortak hareket edebileceğini, turizm paketi hazırlanarak iş birliği yapılabileceğini söyledi.

Papulia, İzmir Ticaret Odası’nın (İZTO) kasım ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, kentin tarihi kıyısının ortaya çıkmasında katkıda bulunan İZTO'nun yeni binasının hayırlı olmasını diledi.

İZTO'nun iki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesindeki katkılarına dikkati çeken Papulia, ekonomik ilişkilerin güçlenmesiyle iki ülke halkının daha da yakınlaştığını belirtti.

Papulia, İzmir'deki 19 aylık görev süresince verdikleri vize sayısının 100 bini aştığına işaret ederek, "2017 yılında vize sayısı 60 bini geçecektir ve 2016'ya kıyasla yüzde 20, 2015'e kıyasla yüzde 30 artış kaydedilecektir. Genel olarak 2016-2017 iki yıllık süreç, 2013-2015 yılları arasındaki üç yıllık döneme göre kümülatif olarak çok daha yüksektir. 2017 verilerine göre, kıyıda yaşayan Türkler, Selanik ve Atina destinasyonuna ilgi gösterdi; Yunanlılar ise Efes ve Ayvalık'ı ziyaret etti." dedi.

Ege'nin her iki yakasının ortak çıkarları doğrultusunda iş birliği yapılabileceğini aktaran Papulia, "Büyük uluslararası pazarlara açılmak için iki ülke arasında ortaklıklar yapılabilir, Yunanistan ve Türkiye, Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya ve Çin'e yönelik gelir düzeyi yüksek turistlere hitap eden ortak turizm paketleri hazırlanmasında iş birliği yapabilirler." ifadelerini kullandı.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HE
Sayı: 1026
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com