“Eğitim alanındaki beklentilerimizin karşılanmadığı 2017 yılını geride bırakıyoruz”
02-01-2018
Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Yönetim Kurulu yeni yıl mesajı yayınladı.

Geride bıraktığımız yıl içinde Batı Trakya Türklerinin eğitim alanında yaşadığı sorunların çözümlenmediği belirtilen açıklamada, taleplere olumlu cevap verilmemesinin azınlıkta üzüntü yarattığı vurgulandı.

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği’nin açıklaması şöyle:

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN !

Bir yılı daha tüm olumlu ve olumsuz yönleriyle geride bırakarak, umutlarımızı yeni yıla taşıyoruz. Batı Trakya Türk Azınlığı olarak kronikleşmiş azınlık sorunlarının çözümlenmediği ve özellikle eğitim alanındaki beklentilerimizin karşılanmadığı 2017 yılını geride bırakıyoruz. Azınlık okullarımızın her geçen gün azaldığını, çift dilli anaokulu talebimizin karşılanmadığını, yeni azınlık ortaokul ve lisesi isteğimizin dikkate alınmadığını görmek bizleri ziyadesiyle üzüyor.

Bu ülkenin sadık vatandaşları olarak, her yeni yılı sorunlarımızın çözüm bulacağı umuduyla karşılıyoruz ve karşılamaya devam edeceğiz. Bu ülkenin onurlu vatandaşları olarak, haklılığımızın bilincinde haklarımızı adalet ve yasalar çerçevesinde talep etmeye devam edeceğiz. Aydınlık yarınları ancak eğitim ve öğretim hazırlar. Kardeşçe paylaşımların olacağı, mutlu ve güleç yüzlerin artacağı bir toplumun oluşması için eğitim üzerinde duruyoruz ve ısrar ediyoruz.

Toplumsal barışın ve huzurun hâkim olması için beyinleri hukukun üstünlüğü, demokrasi ve eşitlik gibi kavramlara besleyecek kaliteli bir eğitimin okullarımızda var olmasını arzu ediyoruz. Bilimin peşinden koşan, ülkemizin gelişmesi için buluşlar yapan bilim adamlarının yetişmesini teşvik edecek okullarımız olsun istiyoruz.

Bu istek, talep ve arzularımızla 2018 yılını karşılıyoruz. Umutlarla karşıladığımız bu yeni yılın, başta üyelerimize tüm öğretmen ve öğrencilerimize, insanlığa mutluluk, huzur ve esenlik getirmesini diler, tertemiz duygularla insanlık hizmetinde bulunan herkesin yeni yılını gönülden kutlarız.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1041
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com