Celal Bayar Azınlık Lisesi’nden gururlandıran başarı!..
26-02-2018
Gümülcine Celal Bayar Azınlık Lisesi büyük bir başarıya daha imza attı. Celal Bayar Azınlık Lisesi, Selanik’te düzenlenen yarışmada Müzik dalında birinciliği elde etti.
Fotoğraflar

9 öğrenciden oluşan Gümülcine Celal Bayar Azınlık Lisesi Müzik Grubu, ülke genelinden 8 seçkin okul arasından birinci oldu. Yarışmanın finalleri 24 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirildi. Selanik’teki yarışmaya katılan Gümülcineli gençler üç eseri Türkçe ve Yunanca olarak seslendirdiler.

Selanik’teki Mandulidi okullarinin duzenledigi sanat yarışmasına bu yıl Müzik dalında katılan ve 9 öğrenciden oluşan ekibin öğretmenliğini Mehmet Mustafa yaptı. Muhteşem bir performans sergileyen azınlık gençleri yarışmadan şampiyonlukla ayrıldı.

Yunanistan çapında yapılan elemelerden sonra Celal Bayar Azınlık Lisesi 8 okulla birlikte finale kaldı. Ekibe birinciliği getiren ve Türkçe – Yunanca sözlerle söylenen şarkılar ise şunlar: Drama Köprüsü, Yiğidim Aslanım ve Üsküdar’a gider iken.

Gümülcine Celal Bayar Azınlık Ortaokul ve Lisesi Müdürü Tunalp Mehmet, yaptığı kısa açıklamada öğrencilerin çok başarılı olduklarını, çok iyi bir performans göstererek ilk sırayı aldıklarını söyledi ve öğrencileri tebrik etti.

Hatırlanacağı gibi Celal Bayar Lisesi 2016 yılında da finale kalmış ve Müzik dalında ikinci sırayı almıştı.

Yapılan sanat yarışmasında müzik dalında birinci olan Gümülcine Celal Bayar Azınlık Lisesi Müzik Ekibi şu öğrencilerden oluşuyor: Batuhan Hasan (solo şarkı) , Kübra Yunus Halil (solo şarkı) , Faikcan Molla Ahmet (gitar) , Ömer Apti Ömer (piano) , Hüseyin Mustafapaşa (keman) , Buse Doğancalı (flüt) , Sinem Osmanoğlu (saz) , Emre Kahya (saz) ve Talha Ramadan (kahon). Müzik öğretmeni: Mehmet Mustafa.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1041
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com