Sevim Sülko son yolculuğuna uğurlandı
12-04-2018
Batı Trakya Türk Azınlığı’nın önemli simalarından biri olan Osman Nuri Fettahoğlu’nun en büyük kızı Sevim Sülko toprağa verildi.
Fotoğraflar

İskeçe’de uzun yıllar Trakya gazetesini çıkaran, 1946-1964 yılları arasında aralıksız olarak milletvekili seçilerek Batı Trakya Türk Azınlığı’nı sekiz dönem Yunan Meclisi’nde temsil eden Osman Nuri Fettahoğlu’nun kızı Sevim Sülko 12 Nisan Perşembe günü son yolculuğuna uğurlandı.

Merhum Salih Sülko’nun eşi olan Sevim Sülko’nun cenaze töreni İskeçe’de Sünne Camii’nde kılındı. Cenaze namazını İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete kıldırdı. Sevim Sülko daha sonra babası ve eşinin de defnedildiği Aşağımahalle Mezarlığı’nda toprağa verildi.

İskeçe eski Milletvekili Ahmet Faikoglu, eski Vali Yardımcısı Musa Vidinli, Mustafçova eski Belediye Başkanı Mustafa Aga, Muzaffer Salihoğlu Azınlık Ortaokulu ve Lisesi yöneticisi Rıza Kırlıdökme cenazeye katılanlar arasında yer aldı.

Teyzesi Sevim Sülko’nun rahatsızlığı nedeniyle İskeçe’de bulunan, Almanya’da yaşayan piyanist Esra Ramadanoğlu da cenazede hazır bulundu.

Sevim Sülko, geçirdiği ani rahatsızlık sonucu dün akşam (11 Nisan Çarşamba) İskeçe Devlet Hastanesi’nde 87 yaşında hayata gözlerini yummuştu.

Sevim Sülko, Osman Nuri Fettahoğlu’nun üç kızından en büyüğüydü. Sevim Sülko, Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi’nin kurucu üyelerinden ve azınlık mücadelesinin önde gelen isimlerinden Şahinli merhum emekli öğretmen Salih Sülko’nun da eşiydi.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HE
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com