“OHİ” bayramı törenlerle kutlandı
29-10-2018
28 Ekim 1940’ta İtalyan ordusunun teslim olma çağrılarına “OHİ – HAYIR” yanıtının verildiği tarihin yıldönümü, tüm ülkede olduğu gibi Batı Trakya’da da kutlandı.
Fotoğraflar

Pazar günü ülke genelinde gerçekleştirilen törenlerde, öğrenciler ve askeri birlikler resmi geçit yaptı.

Gümülcine’deki törene hükümeti temsilen Dijital Politika, Telekomünikasyon ve Bilgi Bakanlığı Genel Sekreteri Yorgos Florentis, azınlık milletvekilleri Mustafa Mustafa ile İlhan Ahmet ve Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu İbrahim Sakli de katıldı.

İskeçe’deki törene ise hükümeti temsilen Ekonomi ve Kalkınma Bakan Yardımcısı ve İskeçe SİRİZA Milletvekili Stathis Yannakidis, İskeçe milletvekili Yorgos Stoyannidis, yerel yöneticiler ile kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Kutlamalar çerçevesinde öğrenciler, dernekler ve askeri birlikler resmi geçit törenleri yaptı.

28 Ekim OHİ bayramı nedeniyle yapılan geçit törenine Gümülcine’de azınlık ilkokullarıyla, Celal Bayar Azınlık Ortaokul – Lisesi ve Hayriye Medresesi öğrencileri de katıldı. İskeçe’de de azınlık ilkokulu, Muzaffer Salihoğlu Azınlık Ortaokul ve Lisesi ile Medrese öğrencileri de resmi geçitte yer aldı. Bu arada İskeçe’deki hava muhalefeti nedeniyle geçit törenine okulların bayrak takımı dışındaki öğrenciler katılmadı.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com