Garanis adaylığını resmen açıkladı
19-12-2018
Gümülcine belediye başkan adayı Yannis Garanis adaylığını resmen açıkladı.
Fotoğraflar

Garanis, geçtiğimiz günlerde Gümülcine’deki Chris&Eve Oteli’nde gerçekleştirdiği toplantıda seçim yarışına hazır olduğunu söyledi.

“Vatandaşlar Toplumu” listesinin başkanlığını üstlenen Garanis’in adaylığını resmen açıkladığı toplantıya Gümülcine Belediye Başkanı Yorgos Petridis’in yanı sıra belediye meclis üyeleri ve liste mensupları katıldı. Mayıs ayında yapılacak yerel seçimlerin son derece kritik olduğuna dikkat çeken Garanis, yerel yönetimlerin her yıl biraz daha azalan devlet yardımının olumsuz etkilerini azaltarak, kaynak bulmak ve projeler üretmek zorunda olduğu bir döneme girdiğini söyledi. Liste üyelerine ve özellikle de belediye başkanı ve listenin eski başkanı Petridis’e teşekkür eden Garanis, sekiz yıllık dönemde Gümülcine Belediyesi’nin gelir düzeyi düşük kesimlere öncelik vererek, belediyedeki gerekli altyapı çalışmalarını hayata geçirerek önemli işlere imza attığını ifade etti.

Üstlendiği sorumluluğun bilincinde olduğunu dile getiren Garanis, liste olarak eleştirilere ve önerilere açık olduklarını belirtti. Yeni yerel yönetim kanunu ile seçim yasasına da değinen belediye başkan adayı Yannis Garanis, güçlü ve bağımsız bir yönetim oluşturabilmek amacıyla seçimlerde ilk turda yüksek bir oy oranı ve güçlü bir destek için çağrıda bulundu.

Garanis, “Vatandaşlar Toplumu” listesi olarak önümüzdeki dönemde programlarını ayrıntılı bir şekilde kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade etti ve tüm taraftarlarından bu süreçte destek istedi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com