“Yunanistan’la ilişkilerin daha iyi düzeye gelmesi için gayret gösteriyoruz”
06-03-2019
Türkiye Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan’la ilişkilerin iyileştirilmesi ve daha iyi bir düzeye gelmesi için gayret sarf ettiklerini söyledi.

Türk Deniz Kuvvetleri tarafından düzenlenen “Mavi Vatan Tatbikatı”nı izleyen Savunma Bakanı Akar, Yunanistan’la iyi komşuluk ilişkileri çerçevesinde görüşmelerin devam ettiğini kaydetti.

Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarıyla “Mavi Vatan Tatbikatı”nı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın Havadan Erken İhbar ve Kontrol (HİK) uçağından takip etti.

Akar yaptığı açıklamada şunları söyledi: "İyi komşuluk ilişkileri çerçevesinde, uluslararası hukuka uygun şekilde, güven ve güven artırıcı önlemleri de her geçen gün geliştirmek, çalışmak suretiyle komşumuz Yunanistan ile ikili ilişkilerimizin çok daha iyi düzeye gelmesi için gayret gösteriyoruz. Mevkidaşımızla yaptığımız görüşmeler çerçevesinde karşılıklı heyetlerin gidiş gelişiyle çeşitli çalışmaları, görüşmeleri yaparak, mevcut ilişkilerimizin daha iyi bir seviyeye gelmesi için çalışıyoruz. Tabii ki Ege'de, Doğu Akdeniz'de, Karadeniz'de ülkemizin, milletimizin hak ve menfaatlerini korumak ve kollamak için de çalışmalarımızı eksiksiz ve aksaksız yerine getirmeyi sürdürüyoruz."

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com