İTB ve GTGB’de 15 Temmuz şehitleti için fotoğraf sergileri
16-07-2017
15 Temmuz şehitleri için Gümülcine ve İskeçe’de fotoğraf sergileri düzenlendi.
Fotoğraflar

Türkiye’de FETÖ tarafından 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında şehit olanlar ve halkın direnişini konu alan olaylarla ilgili olarak İskeçe Türk Birliği ve Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde fotoğraf sergileri ve sinevizyon gösterisi düzenlendi.

Konuyla ilgili olarak İskeçe Türk Birliği'nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Anavatan Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşanan 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin birinci yıldönümünde, İskeçe Türk Birliği'ndeki fotoğraf sergisiyle Batı Trakyalı şehit Mustafa Cambaz ve antidemokratik, hain darbe girişimine canı pahasına karşı koyan tüm şehitleri rahmetle ve saygıyla anıyoruz.

15 Temmuz 2017 Cumartesi günü açılan İskeçe Türk Birliği'ndeki fotoğraf sergisi sabahları saat 09:00 ile akşam 19:30'a kadar ziyaret edilebilecek. Fotoğraf sergisi 20 Temmuz 2017 Perşembe gününe kadar açık kalacak."

Bu arada Gümülcine Türk Gençler Birliği’ndeki “15 Temmuz Şehitleri” konulu fotoğraf sergisi de dernek lokalinde yapılan törenle açıldı. Törene Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Necat Ahmet, Türkiye’nin Gümülcine Muavin Konsolosu Osman Şahin, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet ve diğer soydaşlar katıldı. Serginin 17 Temmuz Pazartesi gününe kadar açık kalacağı bildirildi.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1018
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com