İdadiye ilkokuluna ses çıkartan dinamit atıldı
11-10-2017
Gümülcine İdadiye Türk Azınlık İlkokulu’na kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından şiddetli ses çıkartan dinamit atıldı.

Olayın, 11 Ekim Çarşamba günü öğle saatlerinde yaşandığı bildirildi. İdadiye ilkokulunun bahçesinin güney kısmında beden eğitimi dersi yapan öğrencilerin olduğu tarafa dışarıdan şiddetli ses çıkartan dinamit atıldığı kaydedildi. Bunun üzerine bazı öğrencilerin korktuğu ve sesin şiddetiyle ürken bazı çocukların ağladığı dile getirildi. Öğretmenin dış duvardan sesin geldiği yöne doğru baktığı ancak herhangi birisini göremediği ifade edildi.

İdadiye Türk Azınlık İlkokulu Encümen Heyeti Başkanı Ercan Ahmet GÜNDEM’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Olay öğle saatlerinde oldu. Bana telefonla haber verdiler. Hemen okula geldim. Aşırı ses çıkartan ve insanı korkutan ses bombası veya ses dinamiti diyebileceğimiz bir şey atılmış. Çocukların beden eğitimi dersi sırasında olmuş. Doğal olarak bazı çocuklar korkmuş. Derhal polis arandı. Bu olay ne yazık ki ilk değil. Geçen yıl da, ondan önceki yıl da dışarıdan okul bahçesine doğru bazen taş atıldı, bazen başka maddeler, bazen torba içinde kusmuk atıldı. O bölgeye kamera koyduktan sonra bu olaylar biraz durdu. Çocukların beden dersinde veya tenefüs sırasında yapıldığı zaman tehlike arzediyor. Bunun bir son bulması gerekiyor.”

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1026
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com