Azınlık mensupları BESADER kampına katıldı
12-03-2018
Balkan Müslümanlarıyla Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (BESADER) her yıl düzenlemekte olan Balkanlı Öğrenciler Kış Kamplarının onuncusu bu yıl 28 Şubat - 4 Mart tarihleri arasında Ankara’da düzenlendi.
Fotoğraflar

Protokol konuşmalarıyla başlayan açılış programına katılan Türkiye Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada Türkiye ve Balkanlar arasındaki işbirliğinin önemine vurgu yaptı.
Yaklaşık 1200 Balkanlı öğrenci ile 100 kadar Balkanlı misafirin katıldığı kampta, Balkanlardan ve Türkiye’den çok sayıda STK yetkilisi, eğitimci, gazeteci, siyasetçi ve kanaat önderi yer aldı.

Yunanistan-Batı Trakya’yı temsilen GTGB Başkanı Necat Ahmet ve Genel Sekreter Nihat Binbaşı, İTB Eğitim Koordinatörü Cemali Tahir ile DEB Partisi Genel Başkan Danışmanı Bahri Belço katıldı.

BESADER kış kampına ayrıca Atina’dan Yunanistan Müslümanları Derneği Başkanı Naim Elghandour ve aynı dernekte yetkilisi Anna Stamu da katıldı.
Kamp programı dahilinde ayrıca ülke çalıştayları da düzenlendi.
Kamp sürecinde Yunanistan’dan gelen öğrenciler iki ayrı çalıştay gerçekleştirdi. Yunanistan’ın Azınlık Politikası ve Azınlık Problemleri başlığı altında düzenlenen çalıştayda, GTGB Başkanı Necat Ahmet ve Genel Sekreteri Nihat Binbaşı, İTB Eğitim Koordinatörü Cemali Tahir ve DEB Partisi Genel Başkan Danışmanı Bahri Belço görüşlerini dile getirdiler ve sorulan sorulara cevap verdiler.

Çalıştaya katılan öğrenciler Yunanistan’a farklı bir açıdan bakma fırsatı bulduklarını dile getirdiler.

Kamp boyunca katılımcılar ve öğrenciler arasında çeşitli spor dallarında yarışlar düzenlendi. Şampiyon takımlara ve dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalar verildi. Organizasyon, 4 Mart Pazar günü kapanış programı ile sona erdi.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HH
Sayı: 1055
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com