15 Temmuz şehitleri için Üsküp’ten İstanbul’a pedal çeviriyorlar
11-07-2018
15 Temmuz Demokrasi Zaferi yıldönümü yaklaşırken Makedonyalı üç bisiklet sporcusu demokrasi şehitleri için Makedonya'nın (FYROM) Üsküp şehrinden pedal çevirmeye başladı.
Fotoğraflar

45 yaşındaki Bekim Kalisi, 23 yaşındaki Levent Rıfat ve henüz 13 yaşında olan Daim Muharremi, 15 Temmuz gecesi demokrasi mücadelesinde vatanı için hayatını feda eden 15 yaşındaki Abdullah Tayyip Olçok anısına demokrasi şehitleri için İstanbul'a kadar pedal çevirecekler.

SPORCULAR GÜMÜLCİNE’YE VARDI

Olçok ve diğer şehitler için Üsküp’ten İstanbul’a pedal çeviren Makedonyalı sporcular 10 Temmuz Salı günü Gümülcine’ye vardılar.

Sporcular Bekim Kalisi, Levent Rıfat, Daim Muharremi ve onlara aracıyla refakat eden, ihtiyaçlarını karşılayan Zekeriya Muharremi, Gümülcine Türk Gençler Birliği’ni ziyaret etti.

GTGB'de misafir sporcuları Başkan Necat Ahmet karşıladı. GTGB ziyaretinde misafirlere içecek ikram edildi ve sohbet edildi. Sohbete Necat Ahmet’le birlikte İskeçe ÇINAR Derneği Başkanı Cengiz Ömer ve Rodop Bisiklet ve Doğa Sporları Grubu (ROBİS) üyeleri Latif Mehmet ve İsmail Hüseyin de katıldı.

Sohbetin sonunda GTGB lokalinde hatıra fotoğrafı çekildi.

15 Temmuz şehitleri için Üsküp’tenİstanbul’dan pedal çeviren sporcular, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nu da ziyaret ettiler. Makedonyalı sporcular konsoloslukta Muavin Konsolos İbrahim Işık tarafından karşılandılar.

Sporcular Cuma gününe kadar İstanbul’a varmayı hedefliyorlar.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HE
Sayı: 1051
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com