BATÖB üyeleri Gebecili köyünde etkinlik düzenledi
07-08-2018
Türkiye’nin farklı illerinde eğitim gören Batı Trakyalı öğrencilerin kurduğu Batı Trakya Öğrenci Birlikleri (BATÖB) üyeleri, Gebecili (Rizoma) köyünde bir etkinlik düzenledi.

Etkinlik kapsamında BATÖB üyesi Gümülcineli ve İskeçeli öğrenciler, 6 Ağustos Pazartesi günü Yassıköy Belediyesi ile birlikte Yaka bölgesinde yer alan Gebecili köyündeki okul bahçesinin demir parmaklıklarını boyadılar.

Öğrencilerin etkinliğine Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, Belediye Başkan Yardımcısı Galip Hüseyin, Gebecili köyü azası ve Gebecili İlkokulu Encümen Heyeti Başkanı Müjdat Karahasan ve Gebecili gençleri de destek verdi.

Yapılan sosyal etkinlikle Gebecili halkından ve belediye yöneticilerinden büyük takdir toplayan BATÖB öğrencilerini, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Necat Ahmet de yalnız bırakmadı.

BATÖB üyeleri tatilleri boyunca belediyelerle işbirliği yaparak farklı yerlerde değişik sosyal etkinlikler gerçekleştirmeye devam edecek.

Öğrenciler, belediye ve köy temsilcileri ile birlikte çevre temizliği, ağaç dikme ve halk yararına kullanılan yapıları ve çevresini boyama gibi faaliyetler gerçekleştirecek.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HE
Sayı: 1055
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com