14. Ketenlik Gençlik Festivali 10 – 11 Ağustos’ta
09-08-2018
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ketenlik Gençlik Festivali, 10 – 11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.
Fotoğraflar

Festivali, Ketenlik Gençlik Derneği’ne bağlı Ketenlik Gençlik Festivali Yönetim Kurulu organize ediyor.

Ketenlik Stadyumu’nda gerçekleşecek olan festivalin resmi açılışı 10 Ağustos Cuma günü yapılacak. Protokol konuşmalarıyla başlayacak festivalde skeçler, defile ve dans gösteri, İskeçe Türk Birliği halk oyunları ekibinin gösterisi yer alacak. Ketenlik Gençlik Festivali’nin birinci gününde Türkiye’den ünlü müzik grubu Koliva sahne alacak.

Ketenlik’teki futbol stadında yapılacak festivalin ikinci gününde de tiyatro gösterileri, halk oyunları gösterileri yapılacak. 11 Ağustos Cumartesi akşamı ise PERA grubu konser verecek.

Festival çerçevesinde çeşitli yiyecek ve giysilerin satılacağı kermesin yanı sıra “El Emeği Göz Nuru” adı altında el işleri ve eski eşyaların yer alacağı bir sergi de yapılacak.

Ketenlik Gençlik Festivali Yönetim Kurulu Asbaşkanı Hamza Karadayı, konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada, bu yıl 14’üncüsünü düzenledikleri festivalin bölge için bir gelenek haline geldiğini söyledi. Hamza Karadayı, her yıl müzik ve çeşitli gösterilerin yanı sıra eski gelenekleri de hatırlatmaya çalıştıklarını belirterek, “Ketenlik Gençlik Festivali artık bölgemiz için ve özellikle de dağlık bölge için önemli bir kültür olayı haline geldi. Biz köy olarak bundan memnunuz. Her yıl çıtayı biraz daha yukarıya çıkarmaya çalışıyoruz. Bunun için büyük bir ekip var. Bize bu festivali bırakan büyüklerimize teşekkür ediyoruz. 1997 yılından bu yana yapılan bir festival. Arada birkaç yıl yapılmamış, ancak sonra düzenli olarak devam etmiş olan bir kültür etkinliği. Bu yıl da konserlerin yanı sıra, halk oyunları ve dans gösterileri, ayrıca tiyatro gösterileri ve skeçler var. Çeşitli sergiler var. Herkesi iki gün boyunca Ketenliğe, festivalimize bekliyoruz. Gelenler kesinlikle pişman olmayacaktır. Bu vesileyle festivalin gerçekleşmesi için yardım eden, katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Festivale, başta İskeçe Balkan kolundan olmak üzere Batı Trakya genelinden yoğun katılım olması bekleniyor.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1055
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com