ABTTF Başkanı’ndan Ankara ve İstanbul’a çalışma ziyareti
05-11-2018
Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habipoğlu, 1-3 Kasım tarihlerinde Türkiye’ye çalışma ziyaretinde bulundu.
Fotoğraflar

Habipoğlu’nun, 1 ve 2 Kasım’da başkent Ankara’da, 3 Kasım’da da İstanbul’da üst düzey görüşmeler gerçekleştirdiği bildirildi.

ABTTF Başkanı Habipoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı’yı makamında ziyaret ederek yeni görevi dolayısıyla kendisini tebrik etti.

Çalışma ziyareti kapsamında Ankara’da Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Türk Heyeti üyesi Ali Şahin ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkanı Abdullah Eren ile görüşen ABTTF Başkanı Habip Oğlu, İstanbul’da da İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA) Genel Direktörü Doç. Dr. Halit Eren ile bir araya geldi.

Yapılan görüşmelerde Yunanistan’da yaşayan Batı Trakya Türk toplumunun temel ve güncel sorunları ile Batı Trakya bölgesinde yaşanan son gelişmeler ele alındı.

Kaynak: Gündem
Ekleyen:
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com