Balkan çocukları Edirne'de buluştu
24-04-2019
10. Balkan Çocuk Şenliği kutlamaları kapsamında, Bulgaristan, Bosna Hersek, Romanya, Sırbistan, Moldova, Yunanistan, Kırklareli ve Çanakkale'den çocuklar Edirne’ye geldi.
Fotoğraflar

Edirne Valiliği’nde düzenlenen programda, ülke bayraklarını ve yöresel kıyafetlerini giyen 6 ülke ve 2 şehirden gelen çocuklar, Vali Ekrem Canalp ile bir araya geldi.
Edirne Valisi Ekrem Canalp, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün TBMM'nin açıldığı günü çocuklara armağan ettiğini belirterek, "23 Nisan, yarının karar vericileri çocuklar arasında dostluk, sevgi ve saygı duygusunun aşılanmasını sağlayan bir mayadır. Ülkemizde tüm dünya çocukları buluşurken; bizler de bu sene 10. Balkan Çocuk Şenliği'nde, Balkan ülkeleri ve çevre illerden çocuklarımızı ilimizde ağırlayacağız. Bu bayram vesilesiyle, her zaman ifade ve iddia ettiğimiz gibi Edirne'nin Balkanlar'ın barış, ekonomi ve kültür başkenti olma hedefine çocuklarımızla birlikte emin adımlarla yürümekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle; TBMM'nin açılmasına önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kurtuluş mücadelesi uğrunda can veren şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm dünya çocuklarının ve ulusumuzun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum" dedi.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HH
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com