BTAYTD Kadınlar Kolu’ndan iftar programı
15-05-2019
Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTTDD) Kadınlar Kolu, 11 Mayıs Cumartesi akşamı iftar programı düzenledi.
Fotoğraflar

BTAYTD Kadınlar Kolu’nun iftarı, 11 Mayıs Cumartesi akşamı İskeçe’deki “Köşk” Lokantasında gerçekleştirildi. "Anneler Günü"nün arifesinde yapılan etkinlikte, 18 Mart Çanakkale Üniversitesi'nden Sosyolog Dr. Elmaziye Temiz "Kültürümüzde Kadının ve Annenin Yeri" konulu bir sunum gerçekleştirdi. Sunumunda özellikle, kültürümüzde, kadına ve anneye verilen gerçek değerden, kadınların ve annelerin sağlıklı bireyler yetiştirme konusunda ne kadar önemli bir rolü olduğundan bahseden Elmaziye Temiz, kültürümüzün zenginliğine vurgu yaptı.

BTAYTD Kadınlar Kolu'nun iftar programına, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu ve eşi Aslı Ömeroğlu, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, Gümülcine Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Başkanı Aslı Ali, İskeçe İli Türk Kadınları Kültür Derneği Başkanı Aysel Sağır, Dinkler Hanımeli Kadınlar Derneği Başkanı Aylin Ahmetoğlu, İskeçe Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Serkan Hatip, Okutan Anne Projesi Koordinatörü Sevtap Hint, Doğu Makedonya ve Trakya Eyalet Meclis üyeleri Birol İncemehmet ve Hüseyin Mehmet Usta, İskeçe Belediye Meclis Üyesi Ahmet Kara ve çok sayıda İskeçeli ve Gümülcineli soydaş katıldı.

BTAYTD Kadınlar Kolu'nun iftar programında İskeçe Müftülüğü İlahi Grubu ilahiler seslendirdi. İftarda yemek duasını İskeçe Müftüsü Ahmet yaptı. Daha sonra ise selamlama konuşmalarına geçildi. BTAYTD Kadınlar Kolu Başkanı Sevkan Tahsinoğlu, BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ve Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu birer selamlama konuşması yaptı.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1082
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com