Koyunköylü soydaşa ait depo yangında kül oldu
07-06-2019
İskeçe’ye bağlı Koyunköy’de ikamet eden soydaşın bin metrekarelik deposu yangında kül oldu.
Fotoğraflar

Yunus Bandak adlı bir soydaşa ait depo çıkan yangında tamamen yandı. Hayvancılıkla uğraşan Yunus Bandak’a ait olan ve Koyunköy ile Sakarkaya arasında bulunan yem ve araç – gereçlerin muhafaza edildiği depodaki yangının yapılan bazı çalışmalar sırasında çıktığı bildirildi.

Olayla ilgili olarak gazetemize konuşan Yunus Bandak şunları söyledi: “Depomuz Koyunköy’ün çıkışında Sakarkaya yolunda. Bin metrekarelik bir depo. Ben hayvancılıkla uğraşıyorum. Burada da hayvanların yemlerini ve samanlarını tutuyorum. Kışın da hayvanların bir kısmını buraya getiriyorum. Bundan bir süre önce şikayet olmuş ve bana ait deponun dere yatağına yakın olduğu bahanesiyle depoyu oradan alıp 20 metre daha uzağa taşımam emredildi. Ancak dere yatağına çok daha yakın olan yapılar hatta fabrika bile olmasına rağmen böyle bir talimat geldi. bir ay içinde bunu yapmazsam ağır para cezası ödemek zorunda olacağım da bana iletildi. Ben de depoyu taşımaya başladım. Ancak demirleri keserken kıvılcımdan yangın çıktı. Zamanlara kıvılcım sıçrayınca çok hızlı bir şekilde yangın yayıldı ve canımızı zor kurtardık. Deponun girişindeki kamyonu da zor kurtardım. Eğer bir dakika geç kalsaydım kamyon da yanmış olacaktı. Zararımız çok büyük. Çok sayıda saman balyası vardı. Hayvanlar için yem vardı. Bazı araç – gereçler vardı. Hepsi yandı.”

Depoda çıkan yangına İskeçe itfaiyesi iki araçla müdahale etti. Ancak samanların alev alması nedeniyle depodan neredeyse hiçbir şey kurtarılamadı.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com