Haritopulos ve Mümin altın çıkarılmasına karşı
12-06-2019
Şapçı – Belediye Başkanı seçilen Dinos Haritopulos, bölgede altın çıkarılmasına karşı olduğunu açıkladı.

Olayın Danıştay aşamasında olduğunu belirten Haritopulos, bölgede altın çıkarılmasına karşı olduklarını, seçim öncesinde de bu görüşü dile getirdiklerini hatırlattı. konuyla ilgili hiç bir görüşmeyi kabul etmediklerini vurgulayan Haritopulos, “Bu konuda aldığımız karar net ve duruma göre değişmeyecek niteliktedir.” ifadesini kullandı.

Haritopulos, belediye meclisinin daha önce oybirliğiyle aldığını “altına hayır” kararını da hatırlattı ve bu kararın geçerli olduğunu söyledi.

ÖNDER MÜMİN’DEN ‘ALTINA HAYIR’ KARARI

Önder Mümin Şapçı - Maronya bölgesinde altın çıkarılmasına karşı çıktı. Yeni seçilen Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin, Şapçı - Maronya bölgesinde altın çıkarma çalışmalarına karşı olduğunu ve bu konuda bölge halkının yanında olduğunu açıkladı.

Konuyla ilgili Önder Mümin tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Rodop Bölgesi E5 Kamusal Alanının Merkez Sektöründe Araştırma Programı isimli projenin çevre şartlarının onaylanması için, Makedonya - Trakya Merkez İdari Koordinatörünün kararının iptali talebinde bulunan "Trakya Maden Araştırma ve Kullanma A.Ş." şirketi tarafından mahkemeye yapılan ve önümüzdeki günlerde karara bağlanacak itirazla ilgili açıklama yayınladı.
“Şapçı - Maronya Belediyesi'ndeki altın araştırma şirketinin muhtemel yatırımı konusundaki endişemizi kamuoyuna açık bir şekilde aktarıyorum.” ifadelerini kullanan Mümin, açıklamasına şöyle devam etti: “Yassıköy Belediyesi mensuplarının, Şapçı - Maronya Belediye Başkanı, İoannis Stavridis ve Seçilmiş Şapçı – Maronya Belediye Başkanı, Dinos Haritopoulos ve aynı zamanda Şapçı - Maronya belediyesinin tüm sakinlerine haklı davalarında yanlarında olduklarını belirtiyor, net bir şekilde ‘Altına Hayır’ fikrimizi beyan ediyorum. Sonuç olarak, çevresel girişimcilik ve sürdürülebilir kalkınma çalışmaları hususunda yapılacak her türlü eylem için bizi destekçileri olarak bulacaklarını beyan ediyorum.”

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com