Dendias: “Yunanistan zeytin dalı tutuyor ama kılıcı da var”
06-08-2019
Dışişleri Bakanlığı’nda Savunma Diplomasisi Müdürlüğü’nün kurulması amacıyla Dışişleri Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Milli Savunma Bakanlığı ile işbirliği anlaşmasının imzalanmasından sonra yaptığı açıklamada, “Milli Savunma Bakanlığı’nda bugün Bakan Sayın Nikos Panayotopulos ve iş arkadaşları tarafından misafir edilmekten büyük mutluluk ve şeref duyuyorum.” dedi.

“İki bakanlığın eylemleri ve algıları arasında tam bir senkronizasyon sağlayabilmek amacıyla, Savunma Bakanı’yla sıkı bir işbirliği mutabakatı imzalamak için geldik.” diyen Dendias, AB üyesi bir ülke olarak, komşularıyla iyi ilişkiler içerisinde, bölgede istikrar ve güvenlik unsuru olmayı arzuladıklarını söyledi.

Dendias, “Geleneksel olarak elinde zeytin dalı tutan ülkemizin kılıcı olan bir ülke olduğunu da unutmayalım” diyerek şöyle devam etti: “Bugün kılıcın merkezinde, bu bakanlığı onurlandırmak ve sıkı işbirliğimizde bir adım daha atmak için bulunuyoruz.”

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com