Bursa Şehir Hastanesi ile işbirliği anlaşması
09-09-2019
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi yönetimi, Bursa Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Dursun Topal ile bir araya geldi.
Fotoğraflar

Bursa Şehir Hastanesi’ nin açılışı sebebi ile gerçekleşen ziyaret esnasında başhekim ve yeni yönetim kadrosuna hayırlı olsun dileklerini ileten BTTDD Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif, Batı Trakyalıların sağlık alanında karşılaşabileceği zorluklar konusunda Dr. Dursun Topal’a bilgi vererek, söz konusu zorlukların minimum seviyeye indirilmesini istedi.

Başhekim Dursun Topal ise BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif gibi kendisinin de kardiyoloji uzmanı olduğunun altını çizerek, Bursa’da yaşayan Batı Trakyalıların, Bursa için öneminin farkında olduğunu belirtti. Batı Trakya camiası için her zaman elinden gelen yardımı yapmaya hazır olduğunu söyleyen Topal, sadece Bursa’da yaşayanlar değil tüm Batı Trakya Türklerinin Bursa Şehir Hastanesi imkanlarından faydalanmalarını umduklarını sözlerine ekledi. Şehir Hastanesi’nin 403 poliklinik, 49 ameliyathane, 217 yataklı çocuk ve yetişkin yoğun bakım ünitesi ile günlük 2 bin 110 acil hastaya müdahale ve toplamda da 36 bin 200 hasta sirkülasyonu öngörülen kompleks olduğunu açıklayan Topal, hastane bünyesinde yer alan FTR Hastanesi’ nin ise 200 yatak kapasitesi ile Türkiye’nin en büyüğü konumunda olduğunu açıkladı.

Gercekleşen görüşme sonunda Batı Trakyalı hemşehrilerimizin Bursa Şehir Hastanesi’nden sorunsuz bir şekilde yararlanabilmeleri adına hastane yönetimi ile BTTDD Bursa Şubesi’nin sürekli olarak iletişim halinde olması yönünde fikir birliğine varıldı.

Görüşme sonrası bir açıklama yapan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif, meslektaşı kardiyoloji uzmanı ve Bursa Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Dursun Topal tarafından son derece samimi bir şekilde karşılandıklarını ve Türkiye’nin en büyük 10 hastanesinden biri olan bu kompleksten yararlanmak isteyen Bursa ve Batı Trakya’da yaşayan tüm hemşehrilerinin BTTDD Bursa Şubesi yönetimi ile iletişime geçmeleri durumunda ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.


Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HE
Sayı: 1079
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com