Marmaris'te "Türk-Yunan Dostluk Sergisi"
11-09-2019
Türkiye’de Muğla'nın Marmaris ilçesinde, "Türk-Yunan Dostluk Sergisi" sanatseverlerle buluştu.

Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi'nde, 15 Yunan, 16 Türk ressamın 65 eserinin yer aldığı "Mavi Marmaris'te Mor Buluşma" isimli serginin tüm gelirinin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin "Bir Kız Çocuğu Okutalım Projesi"ne bağışlanacağı bildirildi.

Türk ve Yunan sanatçıların eserleri, sanatseverler tarafından ilgi ve beğeniyle gezildi.

Serginin açılışında konuşan Marmaris Belediye Başkan Vekili Asım Geniş, Türk ve Yunan sanatçılara dostluğu Marmaris'e taşıdıkları için teşekkür ederek, serginin gelirinin eğitime aktarılmasının da kendileri için çok kıymetli bir davranış olduğunu dile getirdi.

Sanatçı ve aynı zamanda serginin küratörlüğünü üstlenen Oray Erdağ da serginin tüm gelirinin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin "Bir Kız Çocuğu Okutalım Projesi"ne bağışlanacağını belirterek, "Ayrıca lösemili çocuklarımızla birlikte konakladığımız otelde çocuklarla resim yapacağız. Ayrıca Yunanistan ve Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen sanatçılarımızla Marmaris'in güzelliklerini gezip, dostluğumuza güzel anılar katacağız." dedi.

Yunan ressam Maria Lumpurdi, dostluk, arkadaşlık ve kardeşlik için Marmaris'te bulunduklarını belirterek, sonsuza kadar dostluğun yanlarında olmasını diledi.
Sergide ayrıca iki Alman ve bir İranlı ressamın eserine yer verildi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com