İskeçe Azınlık Ortaokulu - Lisesi’ndeki sorunun çözümü için Eyalet Başkanı’yla görüşüldü
14-09-2019
İskeçe Azınlık Lisesi’ndeki “vardiyalı eğitim” sorununun çözüme kavuşturulması amacıyla encümen heyeti, okul aile birliği yöneticileri ile veliler ve İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek ile Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüyesin, İskeçe Belediye Başkan Yardımcısı Suha Bekiroğlu, eyalet meclis üyeleri Rıdvan Kurak ve Serkan Mahmutoğlu’ndan oluşan heyet Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios’la görüştü. Görüşmede, Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram da hazır bulundu.

Gümülcine’deki eyalet başkanlığında yapılan görüşme 13 Eylül Cuma günü gerçekleştirildi. Okul öğrencileri ve velileri temsilen yapılan konuşmalarda vardiyalı eğitim sorunu anlatılarak, nihai çözümün yeni okul binası olduğu vurgulandı. Vardiyalı eğitim olayına karşı çıkan ve bunun uygulanmamasını isteyen veli temsilcileri soruna acil çözüm bulunmasını istedi. Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği yöneticileri, okul için yeni ve büyük bir bina yapılanan kadar sorunun ortadan kaldırılması için prefabrik sınıfların bulunmasını ve zaman harcamadan okula monte edilerek derslere başlanması gerektiğini belirttiler.

Eyalet Başkanı Metios ise sorunu bildiklerini belirterek soruna çözüm bulabilmek amacıyla gayret sarf edeceklerini söyledi. İlgili kurum ve kuruluşlarla irtibat kuracağını ve prefabrik sınıfların bulunması için çalışacağına dair söz veren Hristos Metios, bir aylık süre içinde sorunu çözmeye çalışacaklarını dile getirdi. Metios, bina sorununun çözüme kavuşturulması için Encümen Heyeti ile Okul Aile Birliği’nin önerilerini de dikkate alarak inceleyeceğini söyledi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com