İskeçe Azınlık Lisesi’nin bina sorununu bakanlara sordu
09-10-2019
İskeçe KİNAL Milletvekili Burhan Baran İskeçe Azınlık Ortakulu – Lisesi’nde yaşanan bina sorunu hakkında üç bakana yönelik soru sundu.

Burhan Baran, Eğitim Bakanı Niki Kerameos, İçişleri Bakanı Panayotis Theodorikakos ile Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Konstantinos Karamanlis’e yönelik sunduğu soru önergesinde İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi’ndeki bina soruna acil olarak çözüm bulunmasını talep etti.

"ÖĞRENCİLERİN GÜVENLİĞİ İÇİN TEHLİKELİ"

Okul binasının 740’a ulaşan öğrenci sayısını karşılamakta yetersiz kadığını, bu sebeple öğrencilerin yeterince ışık ve hava almayan bodrum katındaki sınıflarda dahi ders yapmak zorunda kaldığını vurgulayan milletvekili Baran, mevcut binanın öğrencilerin güvenliği açısından da tehlikeli bir yapı olduğunu belirtti.

"PREFABRİK SINIFLAR ACİLEN GETİRİLMELİDİR"

Öğrenci sayısının artması sebebiyle “vardiyalı eğitime” geçilmesinin kabul edilebilir bir çözüm olmadığını ve bu sebeple öğrenci velilerinin eğitim yılı başında bir süreliğine eylem yaptığını hatırlatan Baran, hükümetin acil olarak en azından 4 adet prefabrik sınıf ile bu sorunu çözmesi gerektiğini vurguladı. BUrhan Baran İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi öğrencilerinin de diğer bütün öğrenciler gibi yeni, eğitime uygun modern bir binada ders yapmalarının en büyük hakları olduğunu vurguladı.

Burhan Baran konu ile ilgili olarak her üç bakana da şu soruları yöneltti:

- İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi’nin bina sorunun çözüme kavuşturulması için öngörülen süre nedir?
- Hükümet hem öğrenciler hem de öğretmenler için sağlıklı ve uygun bir binanın yapılarak sorunun ortadan kaldırılması için neler yapmayı planlamaktadır?

Kaynak: Gündem
Ekleyen:
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com