Tütün Üreticileri Kooperatifi üç belediye başkanını ziyaret etti
20-11-2019
Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Esat ve yönetim kurlu üyeleri Kozlukebir, Yassıköy ve Şapçı- Maronya Belediye Başkanı’nı ziyeret ederek görevlerinde başarılar diledi.

Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Esat ve yönetim kurulu üyeleri 12 Kasım Salı günü Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin’i, 14 Kasım Perşembe günü Şapçı- Maronya Belediye Başkanı Dinos Haritopulos’u ve 19 Kasım Salı günü Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet’i makamında ziyaret etti.

Kooperatif yöneticileri, gerçekleştirmiş oldukları ziyarette, tütün üreticilerinin problemlerini, kesilen primleri ve Kozlukebir belediye sınırları içinde kooperatif tarafından 19 köye yapılmış olan sulama sistemleri hakkında bilgi verdi.
Bu konuda çalışmalara önümüzdeki günlerde tekrar başlayacaklarını belirten kooperatif yöneticileri, ayrıca Avrupa Birliği’nin yeni ortak tarım politikasında tütüne kilo başına prim verilmesi taleplerine belediye başkanlarından destek beklediklerini dile getirdi.

Belediye başkanları, tütün üreticilerinin sorunlarını dinleyerek, gerek sulama konusunda, gerekse yeni ortak tarım politikasında tütüne kilo başına prim verilmesi için gereken desteği vereceklerini ifade ettiler.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1079
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com