Gennimata’dan siyanüre karşı destek sözü
28-11-2019
KİNAL Partisi Başkanı Fofi Gennimata, Trakya’daki belediye başkanlarından oluşan ve Rodop Milletvekili İlhan Ahmet’in refakat ettiği heyeti meclisteki çalışma bürosunda kabul etti.

Milletvekili İlhan Ahmet’in girişimiyle gerçekleşen görüşmenin ana gündeminde Trakya’da siyanürle altın çıkartılmasına ilişkin faaliyetler yer aldı.

Doğu Makedonya - Trakya Eyaleti Belediyeler Birliği Başkanı ve Kumçiftliği Belediye Başkanı Vasilis Mavridis başkanlığındaki heyette, siyanürle altın arama faaliyetinin doğrudan etkilediği bölgeleri temsilen Dedeağaç Belediye Başkanı Yannis Zampulis ve Şapçı - Maronya Belediye Başkanı Dinos Haritopulos da hazır bulundu.

Bölge halkının siyanürle altın çıkartılmasına karşı olumsuz görüşünü ve endişelerini aktaran belediye başkanlarını dinleyen Fofi Gennimata, bölge milletvekili İlhan Ahmet aracılığıyla parlamento düzeyinde girişimde bulunma sözü verdi.

Konu hakkında en kısa zamanda soru önergesi hazırlanması talimatı veren Fofi Gennimata, özellikle siyanürün maden tetkik ve arama yöntemi olarak mevcut mevzuattan çıkarılması için ilgili bakanlığı harekete geçirmede baskı unsuru olacaklarını ifade etti.

Kaynak: Gündem
Ekleyen:
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com