Batı Trakya’da mevsimin ilk kar yağışı
04-12-2019
Batı Trakya’yı hafta başından itibaren etkisi altına alan soğuk havanın ardından 3 Aralık Salı akşamı başlayan yağış, yüksek kesimleri beyaza bürüdü.
Fotoğraflar

Bölge genelinde 2 Aralık Pazartesi günü etkili olmaya başlayan soğuk havaya, 3 Aralık salı günü yağış eklendi. Akşam saatlerinde yağmur olarak başlayan yağış yüksek kesimlerde kısa sürede kar yağışına dönüştü ve bir çok yerde etkili oldu. Gece boyunca devam eden kar yağışının ciddi sorunlara yol açmadığı bildirildi.

Meteorolojik verilere göre yağış bugün (4 Aralık Çarşamba) itibariyle sona erecek, ancak soğuk hava bir süre daha bölgede etkili olacak. Özellikle gece saatlerinde bazı bölgelerde hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi ve yer yer buzlanma olması bekleniyor.

MUSTAFÇOVA BELEDİYESİ’NDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Bu arada gece boyunca etkili olan kar yağışının ardından İskeçe iline bağlı Mustafçova Belediyesi’nde ilk ve orta dereceli okullar 4 Aralık Çarşamba günü tatil edildi. Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Deli Hüseyin yaptığı açıklamada bölgede etkili olan olumsuz hava koşulları sebebiyle okulların bir günlüğüne tatil edildiğini duyurdu.

Kaynak: Gündem
Ekleyen:
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com