Diamataris istifa etti
05-12-2019
Başbakan Kiriakos Miçotakis, yurt dışında yaşayan Yunanlılardan sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Andonis Diamataris’in istifasını kabul etti.

Diamataris, Dışişleri Bakanlığı’nın resmi web sitesinde yer alan özgeçmişinde belirtildiği gibi ABD’deki Columbia Üniversitesi’nden yüksek lisans sahibi olmadığının ortaya çıkmasıyla ulusal basının gündemine oturmuştu.

Diamataris, Başbakan Miçokakis’e sunduğu istifa dilekçesinde, “Diasporada yaşayanların sorunlarıyla yıllardır uğraşıyorum. Bu süre içerisinde tek endişem Helenizme hizmet etmekti. Bu nedenle Başbakan Kiriakos Miçotakis’in yurt dışı Yunanlılardan sorumlu bakan yardımcılığı görevini üstlenme önerisini büyük bir gururla kabul ettim. Son günlerde, hükümete ve sevdiğim, saydığım Başbakana zarar vermek ve çalışmalarını baltamalak amacıyla yapılan kişisel saldırılara maruz kalıyorum. Bu nedenle, yurt dışı Yunanlılardan sorumlu bakan yardımcılığı görevimden istifamı büyük bir gönül acıyla Kiriakos Miçotakis’e sundum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com