ABTTF Başkanlık Kurulu yılın son toplantısını gerçekleştirdi
10-12-2019
Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) 20. Dönem Başkanlık Kurulu, 7 Aralık Cumartesi günü 10. olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Federasyonun Almanya’nın Witten şehrindeki genel merkezinde yapılan toplantıya ABTTF Merkez, Brüksel ve Atina ofislerinde görevli personel de katıldı. Toplantıda, ABTTF’nin 2019 yılındaki çalışma ve faaliyetleri değerlendirildi, 2020 yılında Batı Trakya Türk toplumunun sorunlarının çözüme kavuşturulmasına yönelik Yunanistan’da ve uluslararası düzeyde geçekleştirilmesi öngörülen girişimler ele alındı.

ABTTF’nin 2020 YILI YOL HARİTASI BELİRLENDİ

Batı Trakya Türk toplumu ile ilgili güncel gelişmelerin de değerlendirildiği toplantıda, Yunanistan’da Batı Trakya Türklerini “öteki, tehdit ve tehlike” olarak gören nefret söyleminin özellikle son dönemde artış gösterdiğine dikkat çekildi. ABTTF’nin 2020 yol haritası kapsamında, önceki yıllarda olduğu gibi 2020 yılı boyunca da ABTTF’nin maddi ve manevi desteğiyle üye derneklerce önemli milli, kültürel ve dini gün ve aylarda Batı Trakya Türklerine yönelik sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com