Öğretmen Ender Hakkı vefat etti
12-12-2019
İskeçeli öğretmen ve İskeçe Türk Birliği eski yöneticilerinden Ender Hakkı vefat etti.

1946 yılında İskeçe’de dünyaya gelen Ender Hakkı, 12 Aralık Perşembe günü İskeçe Aşağımahalle Çınar Camii’nde kılınacak ikindi namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

1946 yılında İskeçe’de dünyaya gelen Ender Hakkı, İskeçe Merkez Türk Azınlık İlkokulundan 1959 yılında mezun oldu. Türkiye’nin açtığı İlköğretmen Okulu sınavlarını kazanarak yatılı olarak Hasanoğlan İlköğretmen Okulu’na gitti. 1967 yılında öğretmen okulundan mezun oldu. Ender Hakkı Yunanistan’a dönerek askerlik görevini yaptıktan sonra öğretmen olarak ilk görev anlaşmasını 1971 yılında İskeçe Karaköy Azınlık Okulu encümenleriyle yaptı, ancak devlet tarafından göreve tayin edilmedi. Atina, Selanik ve İskeçe’de farklı işlerde çalışan Ender Hakkı, daha sonraki yıllarda Ilıca ve Şahin Türk Azınlık İlkokulları encümen heyetleriyle sözleşme imzalasa da öğretmen olarak tayin edilmedi. Üç dönem İskeçe Türk Birliği yöneticiliği de yapan Ender Hakkı, üç çocuklu bir ailenin çocuğuydu.

Bir süredir sağlık sorunları yaşayan Ender Hakkı, 11 Aralık Çarşamba günü vefat etti. Öğretmen Ender Hakkı, bugün (12 Aralık Perşembe günü) İskeçe Aşağımahalle Çınar Camii’nde kılınacak ikindi namazından sonra toprağa verilecek.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com