Miçotakis, Cumhurbaşkanı adayını açıkladı
15-01-2020
Başbakan Kiriakos Miçotakis, Cumhurbaşkanlığına Danıştay Mahkemesi Başkanı Ekaterini Sakellaropulu’yu önerdi.

Sözkonusu adaylık gerçekleşirse ilk kez bir kadın Cumhurbaşkanlığına aday gösterilmiş olacak. Başbakan Miçotakis yaptığı açıklamada partinin Cumhurbaşkanı adayı olarak Danıştay Başkanı Ekaterini Sakellaropulu’yu önereceklerini duyurdu. Miçotakis, Yunanistan’da bir kadını Cumhurbaşkanlığı makamında görmenin zamanının geldiğine inandığını söyledi.

Başbakan Kiriakos Miçotakis’in bugün (15 Ocak Çarşamba) Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos’u arayarak kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiği belirtildi. Miçotakis’in gün içinde Danıştay Başkanı Sakellaropulu’yu da arayarak kararını resmen kendisine ilettiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanlığına aday gösterilecek olan Sakellaropulu’nun Selanik’te dünyaya geldiği, annesinin ise İskeçe’nin Stavrupoli bölgesinden olduğu ifade edildi.

Bu arada Miçotakis’in önerisine KİNAL Partisi’nin sıcak baktığı bildirildi. Kiriakos Velopulos’un başkanlığını yaptığı Yunan Çözümü Partisi’nin ise sözkonusu öneriye olumsuz baktığı gelen haberler arasında. Diğer partilerin de yarın Başbakan Miçotakis’in teklifiyle ilgili olarak görüşlerini açıklamaları bekleniyor.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com