Varufakis’ten Miçotakis'e eleştiri: “Erdoğan'ın elini güçlendirdi”
21-01-2020
MeRa25 partisi lideri ve eski ekonomi makanı Yanis Varufakis, Libya'da darbeci Hafter'e destek veren Yunanistan'ın, son yılların en büyük diplomatik fiyaskosuna imza attığını söyledi.

Miçotakis hükümetini suçlayan Varufakis, Yunanistan'ın Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elini güçlendirdiğini savundu.

"SON YILLARIN EN BÜYÜK DİPLOMATİK FİYASKOSU"

MeRa25 partisi lideri Varufakis, Brexit sonuçlarını ele alan tasarıyı değerlendirirken, Yunanistan’ın Libya sorununa karışmakla ve yanlış tarafı (Hafter) tutmakla, son yılların en büyük diplomatik fiyaskosuna imza attığını belirtti.

''HAFTER'E KARACİÇ BENZETMESİ''

Darbeci Hafter'i, "Savaş Ağası" olarak nitelendiren Varufakis, "Hafter'i kucaklarken, 1990'larda (Bosna Savaşı sırasında) Karaciç'e (savaş suçlusu ve ‘Sırp Kasabı’ lakaplı) sarılıp hem ülkenin imajına hem de coğrafi stratejik konumumuza zarar veren aşırı milliyetçileri hatırlayın" dedi. Bu sözlerle Başbakan Miçotakis'i hedef alan Varufakis, Yunanistan'ın Recep Tayyip Erdoğan'ın elini güçlendirdiğini ifade etti.

''ERDOĞAN'IN ELİ GÜÇLENDİ''

Yanis Varufakis, hükümetin İsrail ve büyük petrol şirketleri ile yaptığı anlaşmanın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın işine yaradığını; Türk liderin bu sayede bölgede daha fazla güç kazandığını ve Türk kamuoyunu bir arada tutabildiğini savundu.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com