Yassıköy Belediyesi ile Yıldırım Belediyesi ‘kardeş’ oluyor
12-02-2020
Rodop iline bağlı Yassıköy Belediyesi ile Bursa’nın Yıldırım Belediyesi’nin ‘kardeş belediye’ olacağı bildirildi.
Fotoğraflar

Geçtiğimiz günlerde Bursa’yı ziyaret eden Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve belediye yöneticileriyle bir araya geldi. Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin yaptığı açıklamada Yıldırım Belediyesi ile kardeş belediye olmak için sürecin başlatılacağını duyurdu.

Bursa’daki Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin kongresine katılmak üzere Bursa’ya giden Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Ali Mollasalih’i makamlarında ziyaret ederek görüştü. Mümin görüşmelerin sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleştiğini belirterek, Yıldırım Belediyesi ile kardeş belediye olma hususunda anlaştιklarını ifade etti.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ise “Bizler Türkiye’deki kardeşleriniz olarak her zaman elimizden geleni yapmaya hazırız. Zaman zaman çeşitli etkinliklerle bir araya gelmeye çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin, Bursa Osmangazi Belediye Başkan Vekili Cem Kürşad Hasanoğlu’nu da ziyaret etti.

Belediye başkanı Mümin’in, Bursa ziyaretinde Türkiye eski devlet bakanı Cavit Çağlar, eski başbakan yardımcısı ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ve IRCICA Genel Direktörü Halit Eren’le de bir araya gelerek görüştüğü bildirildi.

Bu arada Yassıköy Belediyesi tarafından Dünya Barış Günü olan 1 Eylül 2020 tarihinde organize edilecek “Barış Festivali”ne anavatan Türkiye’yi temsilen Bursa’nın Yıldırım ve Osmangazi belediyelerinin katılacağı bildirildi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com