Başbakandan, bakanlar ve YDP’li milletvekillerine yarım maaş çağrısı
30-03-2020
Başbakan Kiriakos Miçotakis, sosyal medyadan YDP’li bakan ve milletvekillerine iki ay süreyle maaşlarının yarısını koronavirüsle mücadele için bağışlamaları çağrısında bulundu.

Bu arada, Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu da iki ay için maaşının yarısını koronavirüs için açılan özel hesaba yatıracağını açıkladı.

Facebook’tan yaptığı çağrıda Miçotakis, bakanlar kurulu üyelerinin ve YDP’li milletvekillerinin önümüzdeki iki ay boyunca maaşlarının yarısını koronavirüsle yapılan mücadele için açılan banka hesabına yatırmalarını istedi.

Başbakan, diğer partilerin de aynı şekilde hareket edeceğine emin olduğunu söyledi.

Başbakan facebook hesabından yaptığı paylaşımda, “Nasıl ki hükümet pandemiye karşı cesur önlemler alarak ilk olarak harekete geçtiyse, ülkemizin siyasi dünyası da dayanışmanın ön safhasında yer almalıdır.

Bu nedenle sembolik bir girişimle, tüm ND üyelerini, bakanları ve bakan yardımcılarını önümüzdeki iki ay boyunca maaşlarının yüzde 50'sini koronavirüsle mücadeleye yatırmaya çağırıyorum. Bu fonlar Covid-19 için özel hesaba yönlendirilecek. Sağlık tehdidi karşısında hepimiz eşitiz. Fakat ona (sağlığa) karşı verilen savaşta herkesin kendi imkanları dahilinde katkıda bulunması gerekiyor. Bu seçeneği diğer partilerin de izleyeceğine eminim.”

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HE
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com