Şahin Sağlık Ocağı kapatıldı!
31-03-2020
Karantina altında bulunan Şahin köyündeki sağlık ocağının 5 Nisan tarihine kadar kapatıldığı açıklandı.

Sağlık ocağının sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada sağlık ocağının 5 Nisan Pazar gününe kadar kapatıldığı belirtildi.

Sağlık ocağının ne gerekçeyle kapatıldığı konusunda ise yerel basında değişik iddialar yer aldı. Bazı iddialara göre sağlık ocağı çalışanlarının pozitif vakalarla aynı ortamda bulundukları gerekçesiyle tamamen önlem amaçlı olarak karantinaya alındığı belirtilirken bir diğer iddiaya göre ise sağlık ocağındaki bir hemşirenin koronavirüs testinin pozitif çıktığı bu yüzden de tüm sağlık çalışanlarının karantinaya alındığı belirtiliyor. Bazı yerel medya organlarında yer alan "Hemşirenin koronavirüs testinin 21 Mart tarihinde pozitif çıktığı" yönündeki iddia ise kafaları iyice karıştırdı.

Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili belediye sakinlerimiz.!!!

Az önce ŞAHİN SAĞLIK OCAĞI İLE İLGİLİ Sivil Savunma Bakanı sayın HARDALİAS ve Sağlık Bakanı sayın KİKİLİAS ile yaptığımız istişareler oldu. İstişarelerin çok olumlu geçtiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Yarın Allah'ın izniyle çok daha iyi sonuçlar ve bilgiler verebileceğimi düşünüyorum.

Biraz sabırlı olmanızı ve biz yetkililere kulak vermenizi arzu ediyorum."

Kaynak: Gündem
Ekleyen:
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com