İskeçe ve Mustafçova belediyelerine yeni önlemler!
31-03-2020
İskeçe ve Mustafçova Belediyesi'nde, 14 gün boyunca akşam 8'den sabah 8'e kadar sokağa çıkmak yasak.

Sivil Savunma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias yaptığı açıklama ile İskeçe Belediyesi ve Mustafçova Belediyesi için yeni önlemler alındığını belirtti.

Hardalias yaptığı açıklamada koronavirüsün yayılması ile ilgili son verilere göre ülke genelinde bazı belediyelere ek önlemler getirmek zorunda olduklarını belirtti. Açıklanan ek önlemler 31 Mart Salı (bugün) saat 20:00’dan itibaren geçerli olacak.

Söz konusu önlemler kapsamında akşam saat 20:00 ile sabah 08:00 saatleri arasında sokağa hiç bir sebeple çıkılamayacak. Ayrıca 23 Mart Pazartesi günü yürülüğe giren sokağa çıkma yasağındaki istisnai durumlardan olan “Yardıma ve bakıma muhtaç kişilere yardım etmek amacıyla dışarıya çıkmak”, “Cenaze, nikah vb törenlere gitmek” ve “Evcil hayvanları dolaştırmak ve spor yapmak amacıyla dışarıya çıkmak” maddeleri sebep gösterilerek dışarıya çıkmak yasaklandı. Cenazelere sadece birinci dereceden akrabalar katılabilecek. Evcil hayvanları dolaştırmak amacıyla ise sadece 15 dakikalığına ve evin yakınında olmak şartıyla dışarıya çıkılabilecek.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com