Miçotakis: “Nisan ayı kritik ay”
01-04-2020
Başbakan Kiriakos Miçotakis, telekonferans yoluyla İçişleri Bakanı Takis Theodorikaku, Yunanistan Eyaletler Birliği Başkanı Apostolos Cicikostas ve Yunanistan Belediyeleri Merkez Birliği Başkanı Dimitris Papastergiu ile “Eve Yardım” programı ve risk grubuna giren vatandaşlara destek konularını görüştü.

Toplantıda, evde kalmanın önemini halka anlatmanın gerekliliğine dikkat çeken Miçotakis, ihtiyaç görülmesi durumunda daha sert önlemlere başvurulacağını söyledi.

Nisan ayının kritik bir ay olacağını vurgulayan Miçotakis, Yunanistan’ın durumunun diğer ülkelerle kıyaslandığında daha iyi olduğunu, ancak işi şansa bırakmamak gerektiğini belirtti.

Alınan önlemlerin uygulanması gerektiğine dikkat çeken Başbakan, çoğunluğun bu kurallara uyduğunu, uymayan küçük bir grubun da bu davranışlarıyla hem yakınlarını, hem de toplumunun bütününü tehlikeye attıklarını söyledi.

“Eve Yardım” programına yerel yönetimlerin katkısının önemine değinen Başbakan, bu programda yer alan kişilerin kendilerini güvende hissetmeleri için gerekli malzeme ve ekipman desteğinden de bahsetti.

“Eve Yardım” programından günde 75 bin vatandaş yararlanıyor; ülke çapında 210 bin aile de yiyecek yardımı alıyor. Programa 273 belediye dahil olurken, program için 3.047 kişi çalışıyor.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com