Önlemler 4 Mayıs’a kadar uzatıldı
23-04-2020
Hükümet Sözcüsü Stelios Peças, yeni tip koronavirüs nedeniyle ülke genelinde alınan önlemlerin 4 Mayıs’a kadar uzatıldığını açıkladı.

Peças, bundan sonraki süreçle ilgili olarak Başbakan Kiriakos Miçotakis’in gelecek hafta başında açıklamalarda bulunacağını belirtti.

Peças basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda, normal sürece geçişin, mayıs ve haziran ayı içerisinde yavaş ve aşamalı bir şekilde olacağını söyledi.

Her aşamada nüfusun sağlığı üzerindeki etkileri değerlendireceklerini belirten Hükümet Sözcüsü, haftalık bazda alınan önlemlerle ilerleyeceklerini belirtti. Peças, bu süre sırasında da ellerin yıkanması, yüze dokunulmama, el sıkışmama, yakın temas ve sosyal mesafe gibi önlemlerin devam edeceğinin altını çizdi.

Peças, “Yunanlılar olarak zor zamanlarda birleşerek başarılı olduğumuzu gösterdik. Aynı şekilde birlik içerisinde aşamalı olarak normale geçeceğiz. Bu süreç planlı, aşamalı, örgütlü bir şekilde olacak. Herkesin bu aşamalı geçişe hazırlanabilmesi için zamanında bilgiye ihtiyaç vardır.” diye konuştu.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HE
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com