İskeçe’de yeni Covid–19 vakaları!
01-06-2020
İskeçe’de beş yeni Koronavirüs vakasının tespit edildiği belirtildi.

İskeçe’de beş yeni Koronavirüs vakasının tespit edildiği belirtildi. ulusal ve yerel basında yer alan haberlere göre İskeçe’deki beş vakadan sonra Doğu Makedonya – Trakya Eyaleti’ndeki vaka sayısının 114’e ulaştığı kaydedilirken, bunların büyük çoğunluğunun İskeçe ilinde olduğu ifade edildi. Tüm vakaların hastalığı hafif semptomlarla geçirdiği, sadece bir kişinin Dedeağaç Hastanesi’ne nakledildiği belirtildi.

Salgının ilk günlerinden bu yana Yunanistan’da nüfus oranına göre en çok vakaların görüldüğü illerden biri olan İskeçe’de bugüne kadar onlarca vatandaşın da iyileştiği veya hastalığı hafif semptomlarla geçirdiği bildirildi.

Öte yandan Ulusal Kamu Sağlığı Örgütü’ne bağlı iki ekibin İskeçe’de bulunduğu, bugüne kadar iki huzurevi ve engelliler merkezinde testler yaptığı, 1 Haziran Pazartesi günü ise emniyet ve itfaiyede testlere devam edeceği ifade edildi.

Uzmanlar, salgın tehlikesinin hala devam ettiği uyarısında bulunarak, vatandaşlara hijyen kurallarına riayet etmeleri, ellerin sıklıkla yıkanması, maske, eldiven ve dezanfektan kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına uyulması konusunda hassas davranılması gerektiğini vurguluyorlar.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com