Önder Mümin: “Cunta döneminin geçtiğini kendisine hatırlatırım”
01-06-2020
Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin, köylerin Türkçe isimlerini söylediği için ana muhalefet listesi başkanı Kiriakos Amucas’ın savcıyı göreve çağırması üzerine yazılı açıklama yayımladı.

Belediyenin tüm resmi yazışmaları ve toplantılarında ülkenin resmi dili olan Yunanca’nın kullanıldığını, şahsına ait sosyal medya hesaplarında ise tüm azınlık siyasetçileri gibi çift dil kullandığını belirten Mümin, Kiriakos Amucas’a yönelik olarak “Cunta döneminin geçtiğini kendisine hatırlatıyorum.” dedi.

Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin’in açıklaması şöyle: “Sn. Kiriakos Amucas ve Yeniden Doğuş Vizyonu listesi belediyemizin köy isimlerini Türkçe telaffuz etmemizden rahatsız olmuş, savcıyı göreve davet ediyorlar.

Üstüne basarak ifade ediyorum; Yassıköy Belediyesinin tüm resmi yazışmaları, toplantıları, sitelerinde kullanılan dil ülkemizin resmi dili Yunanca'dır. Şahsımın özel sosyal medya hesaplarında, tüm Azınlık siyasetçileri gibi, çift dil kullanılmaktadır. Ülkemizin resmi dili Yunanca ve anadilimiz Türkçe'nin kullanımı bölgemizin çok kültürlülüğünün bir zenginliği ve demokratik bir kazanımdır. Tavırları ile Amucas son 22 yıldır kendisine destek veren Azınlık insanına saygısızlık etmektedir. Cunta döneminin geçtiğini kendisine önemle hatırlatıyorum.”

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com