BTAYTD, FUEN’in düzenlediği eğitim toplantısına katıldı
13-07-2020
Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) Genel Sekreteri Meltem Giritli ve BTAYTD üyesi Kerem Abdurahimoğlu, Avrupa Hakları Federal Birliği’nin (FUEN) düzenlediği eğitim toplantısına sanal ortamda katıldı.

FUEN’in “Kendini Geliştir” programının üçüncü modülü 10 ile 11 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti. Kapasite geliştirme programı korona virüs nedeniyle çevrimiçi gerçekleştirildi. Bu çevrimiçi eğitimde katılımcılar “Organizasyon ve İletişim Yönetimi, Yararlı platformlar: avantajları ve dezavantajları” hakkında eğitim aldı.

Düzenlenen bu eğitim programına BTAYTD’lyi temsilen özel eğitimci Meltem Giritli ve BTAYTD üyesi Kerem Abdurahimoğlu katıldı.

FUEN başkanı ve AB parlamenteri Vincze Lorant’ın açılış konuşması ile başlayan webinar uzman sunumları ile devam etti. Webinar’ın ilk iki oturumunda dijital kampanya ve hedef kitleye dijital ulaşım yolları üzerine uzman Stefan Wacker tarafından bir sunum yapıldı ve görüş alışverişinde bulunuldu.

Webinar’ın son iki oturumunda ise uzman Peter Noordhoek, dernekçilik ve STK organizasyonculuğu, ve derneklerin sosyal yaşamda daha etkili olma yöntemleri hakkında geniş bilgi verdi.

Farklı azınlık derneklerinden temsilcilerin hazır bulunduğu webinarda azınlık derneklerinin karşılaştığı sorunlar tartışıldı.

Etkinlik, son bölümde genel değerlendirme ve önerilerin paylaşılmasıyla son buldu.
Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HH
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com