72 milyarlık yardım paketi nasıl değerlendirilecek?
03-08-2020
Avrupa Birliği’nin Yunanistan’a sağlayacağı 72 milyar euroluk yardım paketi için komisyon oluşturuldu. Beş kişiden oluşan komisyon Yunanistan’a verilecek 72 milyarlık paketin nasıl değerlendirileceğini ve hangi sektörlere dağıtılacağını ele alınacak.

Başbakan Kiriakos Miçotakis’in kararıyla oluşturulan komisyonda Mali Politikalar Bakan Yardımcısı Theodoros Skilakakis, hükümet icraatı koordinasyonundan sorumlu bakan yardımcısı Akis Skertos, Kamu Yatırımları ve ESPA Genel Sekreteri Dimitris Skalkos, Başbakanlık Ekonomi Bürosu Sorumlusu Aleksis Patelis ve Bilirkişiler Konseyi Başkanı Mihalis Argiriu yer alıyor. Beş kişilik komisyon, AB’nin Kovid – 19 salgınından zarar gören ülke ekonomilerinin iyileştirilmesi çerçevesinde Yunanistan’a ayrılan 72 milyar euroluk paketin nasıl değerlendirileceği konusunda rapor hazırlayacak.

Başbakan Miçotakis’in söz konusu pakete büyük önem verdiği ve bu sayede ülkenin ekonomik modelinin değiştirilebileceğine inandığı belirtildi. Oluşturulan komisyona bağlı olarak beş alt komisyonun daha çalışacağı ve sektörel rapor hazırlayacağı kaydedildi. Yardım paketiyle ilgili son sözü ise Ekonomi Bakanlığı’nın söyleyeceği vurgulandı. Yunanistan’ın yardım paketiyle ilgili olarak hazırlayacağı raporun 15 Ekim 2020 tarihinde AB’ye sunulması bekleniyor. Beş kişilik komisyonun hafta içinde çalışmalarına başlayacağı kaydedildi. Oluşturulacak alt komisyonların ise 10 – 15 kişilik olabileceği ifade edildi.


Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com