Baran’dan OIELE’ye tepki
15-09-2020
İskeçe KİNAL Milletvekili Burhan Baran, OIELE’nin (Özel Eğitimciler Federasyonu) İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’yle ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

Ülkenin pandemi nedeniyle zor bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Baran, “Kısa bir süre önce yerel basının bir bölümü tarafından, OIELE'nin(Özel Eğitimciler Federasyonu), İskeçe azınlık Ortaokul- Lisesi'nin sağlıksız ortamı ile patlamaya hazır bir bomba olarak faaliyet gösterdiğini, savcının müdahalesini talep edeceklerini ve sınıflarda öğrenci sayısının yarısı olması gerekirken otuzdan fazla öğrencinin bir dersaneye yığılmış olduğunu beyan ettiklerini öğrendim . Bu açıklamaları ile OIELE (Özel Eğitimciler Federasyonu) pandeminin ortasında, tüm temel sağlık ve güvenlik koşullarını ihlal edip, devlet içinde devlet gibi gerçek amaçlarının dışında hareket etmektedir.” dedi.

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’ndeki sorunları daha önce ilgili bakanlara ilettiğini hatırlatan Baran, “Zaten benim, yetkili Bakanlara sunduğum 1138/08/10/2019 protokol numaralı sorumda , İskeçe Azınlık Ortaokul - Lise bina sorunlarına acil çözüm gerektiğini ve bu nedenle okulun ek binasının bulunduğu alanda, 4 prokat dersane daha inşa edilmesine izin verilmesi veya eski merkez okul avlusunda uygun bir düzenleme ile yeni dersaneler temin ederek acil bir çözüme gidilmesi gerektiğini talep etmiştim. Sonuç olarak bugüne kadar hükümetin vurdumduymazlığı ve eylemsizliği nedeniyle, birçok olumsuz sonuçlara yol açabilecek bir durumla karşı karşıyayız.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HE
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com