Maronya Metropolitinden Yassıköy Belediyesi’ne ziyaret
16-09-2020
Maronya – Gümülcine Metropoliti Panteleimon, 15 Εylül Salı günü Yassıköy Belediyesi’ni ziyaret etti. Panteleimon ve kendisine eşlik eden Yassıköy Başpapazı Stavros Koliusis, Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin’le görüştü.

Yassıköy Belediyesi’nden görüşmeyle ilgili yapılan açıklamada, yaklaşık iki saat süren ziyaret esnasında karşılıklı saygı ve kurumsal işbirliği çerçevesinde çeşitli konuların ele alındığı bildirildi. Görüşmede, Yassıköy belediye başkan yardımcıları ile belediye yetkililerinin de hazır bulunduğu ifade edildi.

METROPOLİTTEN “KURTULUŞ ETKİNLİKLERİ” ÖNERİSİ
Öte yandan Maronya Metropoliti Panteleimon’un Yassıköy’ün kurtuluşu için belediyenin düzenli olarak kutlama düzenlemesini önerdiği kaydedildi. Panteleimon’un sözkonusu kutlamaların belediye tarafından kurumsallaştırılmasını ve düzenli bir şekilde kurtuluş etkinliklerinin yapılmasını önerdiği belirtildi. Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin, metropolitin önerisini kabul ettiklerini, önümüzdeki dönemde konuyu belediye meclisine getireceklerini söyledi. Mümin, “Konu mecliste görüşüldükten sonra kabul edildiği takdirde karar haline gelecek. Devamında bu meclis kararı onay için bakanlığa gidecek. Bakanlık da onay verirse gerekeni yapacağız.” diye konuştu.

Bu arada Yassıköy’ün, İskeçe bölgesiyle birlikte Ekim 1919 tarihinde Yunanistan’a ilhak edildiği belirtildi.


Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com